Udział w konkursach z języka niemieckiego

31.10.2017 r. uczennice z klas I, II, III wzięły udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego “Weltsprachen – Abitur” organizowanego przez wydawnictwo Synapsa. Zadanie polegało na rozwiązaniu testu obejmującego 20 ciekawie skonstruowanych pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki.

W 41. Olimpiadzie Języka Niemieckiego wzięła udział uczennica klasy 2 LO-B – Małgorzata Mostowska. 6 listopada odbyły sie eliminacje szkolne. Mamy nadzieję, że Małgosia będzie reprezentowała naszą szkołę w dalszych etapach, czego jej wszyscy życzymy 🙂

Dziękujemy za udział i zachęcamy do sprawdzania swojej wiedzy w kolejnych konkursach.