Patron naszej szkoły byłby z nich zadowolony, czyli zdań kilkanaście o laureatach Szkolnego Konkursu „Finanse na co dzień”

Credo życiowe Władysława Grabskiego powinno być przesłaniem dla uczniów naszej szkoły:

„(…) powinniśmy swe życie zapełniać czynami, które się staną chwałą naszego żywota, (…) i dorobkiem cywilizacyjnym całego społeczeństwa (…), wyobraźnią unosić się w przyszłość, ale rozumem trzymać się rzeczywistości.”
(W. Grabski, Rola społeczna obywatela ziemskiego, 1938)

W celu promowania powyższego motta życiowego Patrona przeprowadziliśmy w dniu 8 marca 2018 r. Szkolny Konkurs „Finanse na co dzień”, któremu przyświecały cele:

• propagowanie dokonań W. Grabskiego jako Premiera II Rzeczypospolitej, męża stanu i autorytetu moralnego,
  • rozbudzanie zainteresowań wiedzą i umiejętnościami z dziedziny finansów wśród uczniów,
  • wyposażenie uczniów w kompetencje z zakresu finansów przydatne na co dzień,
  • promowanie uczniów posiadających szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu zagadnień finansowych,
  • wspomaganie rozwoju zawodowego uczniów poprzez wskazanie użyteczności wykształcenia w dziedzinie ekonomii, finansów i bankowości.

W Konkursie wzięło udział 66 uczniów (głównie z klas pierwszych).

Test konkursowy składał się z dwóch części:

1. Test wiedzy o życiu i działalności Władysława Grabskiego jako premiera II RP.
  2. Test wiedzy o finansach i ich przydatności na co dzień.

W związku z dużą liczbą uczestników, dobrymi wynikami i pozyskaniem darowizny na nagrody rzeczowe Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła czternastu laureatów, którym składa serdeczne gratulacje.

Laureatami zostali (wg kolejności zdobytych miejsc):

miejsce I:

1. Izabela Madanowska z kl. 1 LO-B

miejsce II:

1. Monika Bieguszewska z kl. 1 T-B
  2. Dorota Muras z kl. 1 T-B
  3. Arkadiusz Wieteska z kl. 1 T-C
  4. Jakub Sękalski z kl. 1 LO-B
  5. Patrycja Słomska z kl. 1 LO-A
  6. Aleksandra Miziołek z kl. 1 T-A
  7. Kinga Kłodawska z kl. 1 T-A
  8. Anna Piszczałka z kl. 3 LO-A

miejsce III:

1. Natalia Fudała z kl. 1 T-A
  2. Julia Kolka z kl. 1 LO-A
  3. Kinga Kryściak z kl. 1 LO-A
  4. Klaudia Grabowicz z kl. 1 T-B
  5. Michał Więcek z kl. 1 T-B.

Wręczenie nagród rzeczowych nastąpi w Dniu Patrona Szkoły, czyli 22 marca 2018 r.

W imieniu Szkolnej Komisji Konkursowej informację opracowała Janina Mierzejewska-Majcherek.