Udział w Salonie Maturzystów

W dniu 26 września 2018 r. uczniowie klasy 4 T-A wraz z wychowawczynią Marzeną Wnuk wybrali się na Łódzki Salon Maturzystów. Młodzież zapoznała się z ofertami edukacyjnymi wyższych uczelni w Polsce oraz zasadami rekrutacji na wybrane kierunki studiów. Uczniowie uczestniczyli w wykładach dotyczących matury, kariery i przyszłego zawodu. Eksperckie porady i informacje o majowych egzaminach przygotowali pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się wykłady prezentujące maturę z języków obcych i geografii. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z przedstawicielem Uniwersytetu Łódzkiego oraz w prelekcji dotyczącej wyboru dalszego kształcenia i zdobycia pracy marzeń.