Wyposażenie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu jest kontynuatorem powstałej w 1906 roku 7-klasowej męskiej Szkoły Handlowej Polskiej, podległej Ministerstwu Skarbu. Mimo wielu zmian oświatowych utrzymuje tradycję kształcenia młodzieży w kierunkach handlowych i ekonomicznych a ponadto od ponad dwudziestu lat prowadzi również z powodzeniem klasy liceum ogólnokształcącego. Siedzibą szkoły są dwa nowe budynki znajdujące się w centrum miasta, przy ulicy Kaliskiej 5A, w pobliżu dworców PKP i PKS. Do dyspozycji uczniów jest 26 klaso-pracowni, cztery nowoczesne pracownie komputerowe z 64 stanowiskami ze stałym dostępem do Internetu, pracownia fizyczna, pracownia chemiczna, pracownia biologiczna, pracownia symulacyjna do nauczania przedmiotu specjalizacyjnego: zarządzanie małą firmą, pracownie do nauki języków obcych w tym laboratorium językowe, pracownie zawodowe, w tym: ekonomiczne, rachunkowości, marketingu i reklamy, techniki biurowej, sprzedaży towarów, spedycji, aula szkolna, biblioteka z czytelnią wyposażona w bogaty, w pełni skomputeryzowany księgozbiór, centra multimedialne, Szkolny Ośrodek Kariery, arboretum, świetlica, szkolny radiowęzeł, sklepik szkolny oraz punkt ksero.
Zdjęcie zaczrpnięte ze strony UM

Pracownie i klaso-pracownie

pracownia fizyczna

pracownia chemiczna

pracownia biologiczna

pracownia grograficzna

pracownie historyczne

pracownie matematyczne

pracownie języka polskiego

laboratorium do nauki języków obcych

pracownie języka niemieckiego

pracownie języka angielskiego

pracownia specjalizacyjna

pracownie zawodowe

Pracownie informatyczne i ekonomiczno-informatyczne

Cztery pracownie komputerowe zostały wyposażone w sprzęt komputerowy i multimedialny w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w latach 2006-2008. Służy to przede wszystkim podniesieniu jakości edukacji w odniesieniu do potrzeb rynku pracy, zwiększeniu wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w procesie kształcenia, w poradnictwie i doradztwie zawodowym oraz modernizacji wyposażenia dydaktycznego.

Dodatkowo w naszej szkole znajduje się Multimedialne CentraumInformacyjne oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, w którym uczniowie mają dostęp do stanowisk komputerowych wyposażonych w nagrywarki DVD, drukarki i skanery. Sprzęt ten ma służyć zwiększeniu dostępu do edukacji oraz promocji kształcenia przez całe życie i przeznaczony jest dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wszystkie szkolne komputery połączone są w sieć, którą zarządzają trzy serwery. Każdy z komputerów posiada podłączenie do Internetu. Szkoła posiada łącze stałe, dzięki czemu korzystanie z Internetu jest komfortowe.
efs.pl

Sala katechetyczna

Sala gimnastyczna

Szkoła posiada własną salę gimnastyczną, na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego oraz SKS-u. Sala umożliwia uprawianie takich sportów jak koszykówka czy siatkówka. Na wyposażeniu szkoły znajdują się także: sprzęt do gry w unihocka, trzy stoły do tenisa stołowego oraz dwa stoły do gry w piłkarzyki, z których uczniowie mogą korzystać w czasie przerw oraz po zajęciach.

Biblioteka

Biblioteka szkolna to centrum informacji zarówno tej zawartej w tradycyjnych, jak i nowoczesnych, multimedialnych źródłach. Gromadzi zbiory z wiedzy ogólnej, literatury pięknej, popularnonaukowej i naukowej. Obecnie księgozbiór liczy 7600 woluminów i jest systematycznie powiększany o nowości rynkowe i lektury szkolne. Biblioteka posiada także zbiory specjalne, w tym kasety VHS i multimedia. Do zbiorów specjalnych zaliczane są również "białe kruki", znajdujące się w księgozbiorze od blisko 100 lat. Użytkownicy biblioteki korzystają z bieżących i archiwalnych czasopism, tj.: Cogito, Mówią Wieki, Aura, Świat Nauki, Wiedza i Życie, Charaktery, Rachunkowość oraz dziennika Rzeczpospolita.
W bibliotece znajduje się stanowisko komputerowe służące do obsługi wypożyczania książek w programie Biblos, który rejestruje wszystkie niezbędne informacje o książce i jej czytelniku.
Biblioteka to także internetowe i multimedialne centrum informacji z ośmioma, udostępnianymi uczniom i nauczycielom, stanowiskami komputerowymi, drukarką kopiarką i skanerem.
Dzięki informacjom zgromadzonym w bogatym księgozbiorze, dostępowi do Internetu i programów multimedialnych, użytkownicy biblioteki szkolnej mają możliwość poszerzania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań.

Zapraszamy na bloga naszej biblioteki.

Izba poświęcona patronowi szkoły

Izba regionalna

Szkolne arboretum

» Więcej na temat szkolnego arboretum «

Sklepik szkolny

Na terenie szkoły znajduje się sklepik szkolny, w którym uczniowie mogą zarówno zjeść ciepłe dania jak również zakupić najpotrzebniejsze artykuły szkolne (długopisy, zeszyty itp.).