Opracowanie tabeli klasyfikacji – arkusz kalkulacyjny

W celu uzyskania wstępnego arkusza kalkulacyjnego z wynikami klasyfikacji wykonujemy: Wychowawca Zestawienia Klasyfikacja Klasyfikacja
Ustawiamy dzień klasyfikacji (zostanie podany przez dyrekcję), wybieramy klasę i wciskamy przycisk Pobierz XLS. Jeśli mamy zainstalowany arkusz kalkulacyjny otworzy się dokument z tabelą podobną do tej z dziennika papierowego oraz kilkoma innymi przydatnymi zestawieniami.

Po otworzeniu arkusza należy go zapisać w wybranym miejscu (np. w Dokumentach).

Następnie można dokonać niezbędnych edycji danych. Nie mieszczą się nazwy przedmiotów w górnym wierszu – można je zastąpić skrótami lub powiększyć wiersz. Można wyłączyć kolory cieniowania ocen. Należy sprawdzić czy wszystkie liczby poprawnie się wyświetlają. Jeśli zamiast liczb w komórce są znaki # najlepiej poszerzyć kolumnę.

Widoczność liczb na ekranie nie gwarantuje widoczności na ewentualnym wydruku, więc kolumnę można poszerzyć z delikatnym zapasem.

Na dole okna możemy przełączyć na inne zestawienia.

W drugim (Dodatkowe informacje 1) mamy m.in. średnią ocen klasy oraz wiele innych przydatnych na radę danych.

W trzecim (Średnia uczniów) mamy tabelę, którą dzięki posortowaniu możemy wykorzystać do wychwycenia uczniów z odpowiednimi średnimi.

W czwartym zestawieniu (Dodatkowe informacje 2) mamy kolejną dawkę danych.

Dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych

Bardzo prosimy o zapoznanie się
z informacją dotyczącą rekrutacji

>>> dokument <<<

Dla absolwentów szkół podstawowych

NOWOŚĆ!!! TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

Po raz pierwszy nasza szkoła
prowadzi nabór do zawodu technik rachunkowości,
który do tego roku szkolnego kształcony był tylko w szkołach policealnych.

>>> informacje szczegółowe <<<