Przekształcenia geometryczne

Wykorzystując Geogebrę przygotuj wizualizację prezentującą przekształcenia geometryczne (symetria osiowa, symetria środkowa, obrót, jednokładność).

Narysuj wielokąt W oraz obiekty względem których nastąpi przekształcenie (dla jednokładności przygotuj suwak z wielkością prezentującą skalę jednokładności w zakresie –5→5). Wykorzystaj przekształcenia zaprezentowane na przykładzie.

Wykonaj przekształcenia wielokąta W tak aby widoczne były jego obrazy we wszystkich przekształceniach (na przykładzie obrazem wielokąta W w symetrii osiowej jest wielokąt V).

Na wyższą ocenę liczone będzie wykorzystanie narzędzia Pole wyboru przeznaczonego do ukrywania niechcianych obiektów (pola wyboru widoczne są na przykładzie). Powinno to działać w taki sposób, żeby można było wybrać interesujące nas przekształcenie.

Zadbaj o estetykę i czytelność wizualizacji.
Wielokątem W, obiektami wykorzystanymi do przekształceń oraz suwakiem będę poruszał.

Strona ZSP nr 4 im. Wł. Grabskiego w Łowiczu prezentuje informacje o szkole, kierunkach kształcenia, relacje z aktualnych i historycznych wydarzeń, osiągnięcia uczniów, materiały dotyczące rekrutacji oraz obowiązujące dokumenty. W skład zespołu wchodzi IV Liceum Ogólnokształcące i Technikum nr 4.