Rzucamy z Kacpą

Rzuć za trzy – to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Rzucania Palenia w Ekonomiku. 16 listopada 2023 roku, na zaproszenie Zespołu ds. Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, w naszej szkole odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem. Był nim Kacper KACPA Lachowicz – trener i popularyzator gry w koszykówkę wśród młodzieży, pracujący również z profesjonalnymi zawodnikami, znany ze współpracy z Fundacją Marcina Gortata. Zasłynął również z tego, że jako pierwszy Polak otrzymał certyfikat słynnego trenera Ganona Bakera.

Aby umożliwić wszystkim naszym uczniom uczestnictwo w zajęciach z tak znamienitą osobą, zorganizowano aż cztery tury. Młodzież z uwagą wsłuchiwała się w opowieści i rady Kacpra, który okraszał je trikami koszykarskimi. Przygotował i zaprezentował też ćwiczenia rozwijające umysł.

Nasz gość nawiązał bardzo dobry kontakt z nastoletnią publicznością, która nagrodziła go rzęsistymi brawami.

Do udziału w spotkaniu z Kacprem Lachowiczem uczniowie Ekonomika zaprosili swoich młodszych kolegów z ósmych klas okolicznych szkół podstawowych. Goście wykazywali duże zaangażowanie i niechętnie opuszczali mury naszej szkoły.

Do zabawy zaproszeni byli również nauczyciele, nie tylko z naszej szkoły. Gość przeprowadził godzinne spotkanie pod hasłem „Obsługa słuchania. Przepis na klasę”.

Miłym akcentem w tym dniu były miętówki rozdawane wszystkim chętnym przez Samorząd Uczniowski. W holu przy wejściu funkcjonowała szkolna kawiarenka.

Dzień Rzucania Palenia mógł być tak wyjątkowy dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: rodziców, nauczycieli, uczniów oraz wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Miejskiego w Łowiczu i Rady Rodziców.