VII edycja Profilaktyki według Ekonomika (EKOsfera)

W czwartek, 5 czerwca, odbyła się kolejna, siódma już edycja „EKOsfery”. W łowickim parku Błonie spotkało się około 500 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu łowickiego.

Główni organizatorzy pikniku profilaktycznego to Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego, Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Główne idee imprezy organizowanej przez naszą szkołę to promowanie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień, promowanie różnych form spędzania wolnego czasu w Łowiczu i jego okolicach, budowanie współpracy z władzami samorządowymi, ze służbami mundurowymi i lokalnymi przedsiębiorcami, integracja środowisk szkół ponadpodstawowych w powiecie łowickim, integrowanie uczniów ZSP nr 4 i rozwijanie ich uzdolnień, zainteresowań, wzmacnianie poczucia wartości oraz uczenie umiejętności pracy w grupie.

W ramach wydarzenia przeprowadzono kilka konkurencji sportowych. Młodzież mogła wziąć udział w:

• VI Armageddonie o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Łowiczu,
  • podciąganiu na drążku i dipach na drążku o Puchar Michała Milbranta,
  • policyjnym torze przeszkód o Puchar Komendanta KPP w Łowiczu,
  • INO – Drużynowym Biegu na Orientację o Puchar Komendanta Hufca ZHP w Łowiczu,
  • młodzieżowych regatach o Puchar Starosty Łowickiego,
  • Trio Baskecie o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza,
  • II Turnieju e-sportowym o Puchar Dyrektora ZSP nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu.

Odważni mogli spróbować swoich sił we wspinaczce po skrzynkach oraz zajęciach samoobrony.

Oprócz talentów sportowych uczniowie mogli zaprezentować również swoje talenty artystyczne biorąc udział w plenerze malarskim.

Na terenie parku można było skorzystać z symulatora jazdy motorem lub samochodem, założyć alkogogle, przebadać się smokolizerem, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej oraz otrzymać porady dotyczące zdrowego odżywiania czy wyboru ścieżki zawodowej.

Nie zabrakło również strefy gastronomicznej – uczniowie mogli częstować się przygotowanymi ciastami, kiełbaską z grilla, a także skosztować przekazanych przez sponsorów jogurtów, napojów, soków itp.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem starosty łowickiego Marcina Kosiorka.