II międzyszkolny konkurs “Palety EPAL i ich zastosowanie w praktyce”

25 stycznia w dwóch szkolnych etapach konkursu “Palety EPAL i ich zastosowanie w praktyce” wzięło udział 41 uczniów – 24 przyszłych spedytorów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu oraz 17 przyszłych logistyków z Zespołu Szkół Ekonomii i Usług w Łodzi.

Młodzież w pierwszym etapie zmierzyła się z 20 pytaniami wielokrotnego wyboru dotyczącymi tematyki palet.

W kolejnej rundzie, która odbędzie się 2 marca 2018 r. w Łodzi będzie rywalizowało 10 uczniów, po pięciu z każdej ze szkół. ZSP nr 4 będą reprezentować:
– Piotr Cichal,
– Michał Gajda,
– Patryk Panuszewski,
– Adam Mońka,
– Bartosz Wiśniewski.

Dalsze zmagania będą polegały na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych dotyczących wykorzystania palet w procesach magazynowych i transportowych oraz identyfikacji palet EPAL.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród planowane jest 7 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu.

Współorganizatorami projektu są, obok ZSP nr 4 w Łowiczu, Polski Komitet Narodowy EPAL reprezentowany przez Pawła Wojciechowskiego – pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju Polskiego Komitetu Narodowego EPAL oraz Zespół Szkół Ekonomii i Usług im. Natalii Gąsiorowskiej w Łodzi.