Szkolny konkurs „Palety EPAL i ich zastosowanie w praktyce”

Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs paletowy skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik spedytor. Rywalizacja, z inicjatywy nauczyciela przedmiotów zawodowych – Pauliny Wiosetek-Kraszewskiej, miała na celu m.in. popularyzację rozgrywek intelektualnych wśród uczniów oraz rozwój wiedzy i umiejętności logistycznych, a także logicznego myślenia.

25 maja br. trzynastu uczniów przystąpiło do pierwszego etapu konkursu, który polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań dotyczących m.in. ilości elementów występujących w palecie EPAL 1, oznaczeń czy wytrzymałości palet. Najliczniej reprezentowana była klasa 4 T-Bp i oraz 2 T-B.

2 czerwca w II etapie, który polegał na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych dotyczących wykorzystania palet w procesach magazynowych i transportowych zgodnie z regulaminem walczyło 5 uczniów (cztery osoby z klasy 2 T-B i jedna z 4 T-Bp). Młodzież w pierwszym zadaniu planowała efektywne skonfigurowanie paletowej jednostki ładunkowej (pjł), określała m.in. ile jest możliwych wariantów ułożenia opakowań na palecie EPAL1. Zadanie drugie polegało na wykorzystaniu drewnianych modeli ładunków i palet przy formowaniu pjł według zamówienia klienta.

Po sprawdzeniu przez członków komisji konkursowej rozwiązanych zadań oraz podsumowaniu punktów zapadła decyzja o przyznaniu poszczególnych lokat uczestnikom zmagań.

W zawodach „Palety EPAL i ich zastosowanie w praktyce” nagrody wywalczyli:
I miejsce – Piotr Michalak (maksymalna liczba punktów),
II miejsce – Kajetan Kołodziejczyk,
III miejsce – Eryk Kazuń.

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi 23 czerwca 2023 r.