Wizyta ks. bp Andrzeja F. Dziuby

W środę, 27 listopada 2019 r. w naszej szkole gościliśmy ks. bp Andrzeja F. Dziubę, który w ramach kanonicznej wizytacji parafii katedralnej odwiedza wszystkie instytucje znajdujące się na terenie parafii. Po powitaniu przez panią dyrektor Małgorzatę Zielińską dostojny gość przeszedł na aulę szkolną na spotkanie z uczniami naszej szkoły. Spotkanie koncentrowało się wokół osoby Maryi – Matki Jezusa, a młodzież wraz z nauczycielami religii przygotowała program słowno muzyczny ukazujący kim Maryja jest dla człowieka. Ksiądz Biskup w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na bogactwo tekstów przywołanych przez młodzież, a jako pamiątkę przekazał wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, który wspólnie z młodzieżą zawiesił w sali katechetycznej. Całość dopełniło krótkie spotkanie z nauczycielami w pokoju nauczycielskim i rozmowa na temat ważności zadań jakie stoją przed pedagogami kształtującymi młode pokolenie.

(fot. Kinga Kryściak)