Rozstrzygnięto powiatowy konkurs historyczny „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna”

Ważne postacie w dziejach Łowicza to tematyka tegorocznej piątej już edycji konkursu z cyklu „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego. Turniej ten od 2018 r. organizowany jest przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 7 uczniów z trzech łowickich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4. Młodzież rywalizowała 15 grudnia 2022 roku w murach „Ekonomika”. Największą wiedzą z zakresu historii regionalnej wykazali się: Jan Skwarna reprezentujący Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu, drugie miejsce zajął Jan Anyszewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu, a trzecie Weronika Osówniak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że młodzież chce poznawać historię regionu, w którym mieszka.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – pamiątkowe łowickie gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu oraz PC-EKSPERT Jarosław Nowak.