Rozstrzygnięto powiatowy konkurs historyczny „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna”

Łowicz i ziemia łowicka w latach 1136-1793 to tematyka tegorocznej, szóstej już, edycji konkursu z cyklu „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego. Turniej ten od 2018 r. organizowany jest przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 10 uczniów z czterech łowickich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4. Młodzież rywalizowała 5 grudnia 2023 roku w murach „Ekonomika”. Największą wiedzą z zakresu historii regionalnej wykazali się: Małgorzata Karolak, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu, drugie miejsce zajął Jan Skwarna reprezentujący Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu, a trzecie Weronika Osówniak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że młodzież chce poznawać historię regionu, w którym mieszka.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu.