Piknik profilaktyczny Ekonomika

1 czerwca 2023 r. na łowickich Błoniach miało miejsce niezwykłe wydarzenie – VI edycja pikniku „Profilaktyka według Ekonomika EKOsfera”.

Po latach przerwy związanych z pandemią młodzież szkół średnich z powiatu łowickiego spotkała się, aby uczestniczyć w imprezie profilaktycznej, której współorganizatorami i gospodarzami byli: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Patronat honorowy objął Starosta Łowicki, a patronat medialny – Radio Victoria.

Główne idee przyświecające wydarzeniu to:
– promowanie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień,
– promowanie różnych form spędzania wolnego czasu w Łowiczu i jego okolicach,
– budowanie współpracy z władzami samorządowymi, ze służbami mundurowymi i
lokalnymi przedsiębiorcami,
– integracja środowisk szkół ponadpodstawowych w powiecie łowickim,
– integrowanie uczniów ZSP nr 4 i rozwijanie ich uzdolnień, zainteresowań oraz wzmacnianie poczucia wartości, a także uczenie umiejętności pracy w grupie.

Piknik rozpoczął się przemarszem profilaktycznym młodzieży naszej szkoły na Błonia, gdzie na muszli koncertowej nastąpiło uroczyste powitanie gości i otwarcie imprezy dające początek konkurencjom sportowym. Wśród nich znalazły się:
• V Armageddon o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu,
• I Amatorski Puchar Kettlebell Lifting Aymen Bellelou,
• Policyjny Tor Przeszkód o puchar Komendanta KPP w Łowiczu,
• Podchody EKO o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu,
• Regaty młodzieżowe o Puchar Starosty Łowickiego,
• Siatkówka plażowa o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza,
• I Turniej e-sportowy FIFA 2023 o Puchar Stowarzyszenia Łączy nas Łowicz.

Uczniowie mieli też możliwość uczestniczenia w wielu imprezach towarzyszących:
– grill
– wspinaczka dla odważnych,
– plener malarski,
– zajęcia samoobrony,
– symulator jazdy motorem/samochodem
– spacer w alkogoglach,
– badanie smokolizerem,
– porady dotyczące zdrowego odżywiania,
– pomiar tkanki tłuszczowej,
– doradztwo zawodowe,
– pokazy ratownictwa drogowego,
– step fitness.

Na zakończenie nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników poszczególnych konkurencji i wręczenie nagród, ufundowanych przez licznych partnerów i sympatyków imprezy.

Do zobaczenia za rok. 🙂