1 czerwca dla klas pierwszych i drugich w Ekonomiku

1 czerwca, który zwyczajowo kojarzy się z Dniem Dziecka, miał w naszej szkole dwie odsłony. Tego dnia powróciliśmy do przerwanej przez pandemię tradycji obchodzenia Dnia Patrona. Wydarzenie miało miejsce na auli szkolnej, a uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami oraz pani dyrektor Małgorzata Zielińska. Organizacją zajęli się wychowawcy i uczniowie klas drugich. Odpowiedzialni byli za dekorację sali, opracowanie i przeprowadzenie konkurencji, a także ich ocenę.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia pani dyrektor i złożenia kwiatów pod pomnikiem Władysława Grabskiego. Sylwetkę patrona przybliżył Jan Karczewski, laureat tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Ekonomicznego „Wiedzy o Patronie Władysławie Grabskim”. Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja, w której brali udział uczniowie i wychowawcy klas pierwszych. Zadania, z którymi przyszło im się zmierzyć to m.in.: udział w konkursie wiedzy o patronie, przygotowanie plakatu reklamowego Ekonomika, piosenki o naszej szkole i scenki związanej z uczniowską codziennością, zatytułowanej „I love Ekonom”. Pierwszoklasiści wzięli też udział w quizie „Milionerzy Ekonoma”, a ich wychowawcy w konkurencji polegającej na rzucaniu monetą do celu. Atrakcyjności całemu wydarzeniu dodały jeszcze występy utalentowanych uczniów klas drugich oraz wspólne odtańczenie popularnej „belgijki”.

Jury, w którego składzie byli: pani dyrektor Małgorzata Zielińska, szkolna bibliotekarka — Anna Słomska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego — Magdalena Ciąpała oraz przedstawiciel drugich klas — Paweł Balik, podsumowało swoją punktację za poszczególne występy i wyłoniło zwycięzcę – klasę 1 T-A. W nagrodę uczniowie otrzymali dofinansowanie do wycieczki klasowej ufundowane przez Radę Rodziców.