Romantyczny wieczór walentynkowy

16 lutego 2018 r. w auli szkolnej łowickiego Technikum nr 1 można było obejrzeć program poetycko-muzyczny “Miłość niejedno ma imię”. Przedstawienie, złożone z wierszy i piosenek o tematyce miłosnej, przygotowaliśmy wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Na scenie wystąpili uczniowie obu placówek, którzy z upodobaniem recytują, śpiewają i tańczą. Zgromadzona na sali publiczność: dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów terytorialnych, nauczyciele, młodzież i mieszkańcy Łowicza, mogła wysłuchać ciekawych interpretacji utworów m. in.: Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Haliny Poświatowskiej, Pablo Neruda. Wokaliści wybrali utwory z repertuaru Michała Bajora, Seweryna Krajewskiego, Lady Pank, Grażyny Łobaszewskiej czy Ireny Jarockiej. Romantycznego klimatu dodały tańczone do piosenek Anny Jantar, The Pussycat Dolls, Sigma & Paloma Faith: walc wiedeński, cha cha cha i breakdance. Dopełnieniem nastroju była scenografia improwizująca kawiarenkę, przygotowana przez społeczność szkolną. Pieczę nad całością sprawowała pani Anna Kucharek we współpracy z paniami: Iwoną Więsek i naszą bibliotekarką Anną Słomską.

Recytatorzy, wokaliści i tancerze z naszej szkoły to: Izabela Bochniak i Agata Wolff z kl. 3 LO-C, Zuzanna Knera z kl. 2 LO-A, Martyna Kaźmierska i Anna Majewska z kl. 1 LO-A, Kornelia Kostrzewska i Małgosia Organiściak z kl. 1 LO-B, Przemek Morawski z kl. 1 T-A oraz Maciej Dąbrowski i Bartosz Wiśniewski z kl. 2 T-C.