Konkurs piosenki obcojęzycznej

W dniu 19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów z klas liceum i technikum, którzy zaprezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Uczestników oceniało jury w składzie: Zofia Szalkiewicz – wicedyrektor szkoły, Anna Słomska – nauczyciel – bibliotekarz, Katarzyna Górska – nauczycielka języka niemieckiego, Jacek Romsicki – nauczyciel języka angielskiego oraz przedstawicielka Samorządu Szkolnego Olga Krawczyk. Konkurs prowadzili uczniowie klasy 2 LO-A – Dominika Wróbel i Cezary Czarnecki. Jurorzy brali pod uwagę technikę wykonania, aranżację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęły: uczennica klasy 3 LO-C Magdalena Wolff za wykonanie piosenki ,,All I want” z repertuaru Kodaline oraz Izabela Bochniak z 3 LO-C za utwór ,,This world” Selah Sue. Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Plichta z klasy 3 LO-A za wykonanie piosenki ,,Strong enough” z repertuaru Cher. Dwa trzecie miejsca zajęły: Aleksandra Miziołek z klasy 1 T-A za wykonanie piosenki ,,Das Beste” Silbermond oraz Małgorzata Organiściak i Patrycja Reczulska z klasy 1 LO-B za piosenkę ,,Perfect” Eda Sheerana.