Finał konkursu papieskiego

18 maja 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Artur Ciąpała (1 LO-B), Małgorzata Latoszewska (1 LO-B), Hubert Skowronek (1 T-D) oraz Martyna Kapusta (3 T-C) wzięła udział w finale XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Dar na stulecie” i nawiązywał do przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Dwa pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu testów, dotyczących życia i nauczania papieża. Później przyszedł czas pisania eseju, na jeden z trzech proponowanych tematów. Finałowym etapem była ustna obrona wcześniej napisanej pracy. Ogółem w konkursie wzięło udział sześćset osób z naszego regionu, dwadzieścia jeden pisało esej, z których ośmiu najlepszych uczestników zakwalifikowało się do ostatniego etapu, w tym czworo uczniów naszej szkoły. Zajęli oni następujące miejsca:

Małgorzata Latoszewska – 3 miejsce
Artur Ciąpała – 5 miejsce
Martyna Kapusta – 7 miejsce
Hubert Skowronek – 8 miejsce

Serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.