Uczniowie Ekonomika w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde”!

22 kwietnia 2022 roku uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu wygrali etap regionalny VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde — Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” i tym samym zakwalifikowali się do finału. Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3 LO-Bg w składzie Michalina Mika, Hubert Kuśmider oraz Jakub Sapijaszka.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i Krakowie. W tym roku szkolnym należało wykazać się wiedzą realioznawczą na temat Niemiec. Etap regionalny odbył się w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół średnich ze Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Łowicza. Uczniowie odpowiadali na pytania sformułowane zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Uczestnicy konkursu wybierali pytania z puli za jeden (sformułowane w języku polskim), dwa (w formie testu wyboru w języku niemieckim) lub trzy (pytania otwarte po niemiecku) punkty. Rywalizacja była niezwykle ciekawa i trzymająca w napięciu. Reprezentanci łowickiego Ekonomika uzyskali największą liczbę punktów i tym samym zostali zwycięzcami drugiego etapu i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniu 5 czerwca 2022 r.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w ostatnim — finałowym etapie konkursu.