II konferencja „Młody bezpieczny kierowca”

30 września 2019r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 RCKUiP odbyła się II konferencja „Młody bezpieczny kierowca”. W spotkaniu adresowanym do młodzieży szkół ponadpodstawowych z powiatu łowickiego nie zabrakło przedstawicieli z ZSP nr 4 w Łowiczu. W konferencji uczestniczyli uczniowie z klasy 3 T-D kształcący się w zawodzie technik spedytor. Celem spotkania było dotarcie do wyobraźni młodych ludzi aby na drodze zachowywali się odpowiedzialnie.

Uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących m.in: błędów popełnianych przez młodych kierowców na drodze, zachowań na drogach i zasad prawidłowego zgłaszania zdarzeń drogowych pod numery alarmowe. Ponadto młodzież mogła sprawdzić swoje zachowania w narkogoglach i alkogoglach, symulatorze dachowania oraz symulatorze jazdy samochodem osobowym i motocyklem.