Projekt „Bakcyl” w Ekonomiku

W listopadzie br. nasza szkoła dołączyła do projektu edukacyjnego „Bakcyl” prowadzonego przez Warszawski Instytut Bankowości.

Projekt ma na celu poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu ekonomii, finansów oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach prowadzonych przez ekspertów bankowych, w spotkaniach z menadżerami bankowymi, mogą też brać udział w licznych konkursach.

Za nami pierwsza lekcja pt. „Cyberbezpieczeństwo”, w której uczestniczyły klasy 1 T-C, 2 T-B oraz 2 T-C. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, poznali zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni oraz nauczyli się, jak zachować się w sytuacji, gdy padną ofiarą cyberprzestępcy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje!