Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

9 września w naszej szkole pojawiły się plakaty oraz ulotki z numerami telefonów zaufania. Plakat opracowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Łowiczu z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, który obchodzimy 10 września.

Celem uwrażliwienia społeczeństwa szkolnego na problematykę suicydologiczną uczniowie wszystkich klas na zajęciach z wychowawcą mieli możliwość obejrzenia filmu „Znikające dzieci” oraz rozmowy na temat przyczyn samobójstw wśród młodych ludzi oraz sposobów ich zapobiegania. Nauczyciele pogłębili swoją wiedzę zapoznając się z „Raportem za lata 2012-2021 – zachowania samobójcze wśród młodzieży”. Zdobytą wiedzą podzielili się z rodzicami uczniów podczas spotkań klasowych. Rodzicom został udostępniony także link do filmu.

Pani pedagog 10 września uczestniczyła w serii wykładów otwartych pod hasłem „Życie warte jest rozmowy: Razem pokonać kryzys” zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne.

Sprawy młodych ludzi, ich kryzysy, poczucie wartości są przez nas poważnie traktowane. Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową naszej szkoły. W zakładce PEDAGOG SZKOLNY dostępne są adresy stron internetowych oraz numery telefonów, pod którymi można uzyskać pomoc w sytuacji kryzysu. Pani pedagog również zaprasza do siebie. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami, a w razie potrzeby podaje kontakt do specjalistów.

Każdego z nas może dopaść chandra, kryzys, zwątpienie. Ważne, aby wtedy nie być samemu. Najlepiej poprosić o wsparcie osobę dorosłą: rodzica, nauczyciela, ciocię, wujka, babcię, specjalistę… Kolega czy koleżanka może mieć zbyt małą wiedzę i doświadczenie, aby pomóc.

Chcemy, aby nasi uczniowie wiedzieli, że szkoła nie jest obojętna na trudne sytuacje, z jakimi mierzą się młodzi ludzie.

Jesteśmy dla Was i pamiętajcie o tym!

Zespół do spraw profilaktyki

PLAKAT :: ULOTKI