Pierwszy E-Turniej w LoL

W piątek, 1 kwietnia, miał miejsce w naszej szkole pierwszy e-turniej, w trakcie którego odbyły się drużynowe rozgrywki w grę komputerową – League of Legends.

Pomysłodawcami turnieju byli uczniowie klasy 3 T-Bp, kształcący się w zawodzie technik spedytor: Zuzia Korejwo, Kacper Łacheta, Oliwier Stajuda, Bartek Kuza, Kuba Papuga i Mateusz Kosiorek, pod opieką Ewy Ryfy, Błażeja Kurasa, Jarosława Nowaka.

Ideą zmagań było propagowanie sportu, choć w wirtualnej odsłonie, a także integracja szkolna pomiędzy uczniami różnych klas. Spośród wielu popularnych wśród młodzieży gier wybrano właśnie League of Legends – grę opartą na strategii i pracy zespołowej.

Poprzez to wydarzenie organizatorzy, jak i uczestnicy, udowodnili, że gry komputerowe nie są tylko toksyczne, ale dają też możliwość spotkania we wspólnej przestrzeni, rozładowania napięcia, rozwoju poznawczego i społecznego, ćwiczą umiejętność podejmowania wspólnych decyzji, umiejętność komunikowania się, dążenia do osiągnięcia celu, podporządkowania zasadom, rozwijania koordynacji psychoruchowej.

I miejsce zajęła drużyna o nazwie ERKA (Ekaraka) w składzie: Kamil Urbaniak, Michał Ciąpała, Wiktor Felczyński, Damian Gajda, Szymon Bieguszewski

Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowała Rada Rodziców i firma PC Ekspert.