„Zostań jednym z nas” – policjanci zachęcają do pracy w policji

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu – pani Urszula Szymczak przeprowadziła w naszej szkole zajęcia edukacyjne dla uczniów klas maturalnych w celu przybliżenia im specyfiki pracy w policji. Przedstawiła zasady naboru oraz zalety zatrudnienia w tej formacji, która gwarantuje młodemu człowiekowi ciekawą i satysfakcjonującą służbę, stabilne i stałe zatrudnienie. Zapoznała uczniów z testami kwalifikacyjnymi, jakie trzeba pozytywnie przejść, aby zostać policjantem. Poinformowała też, że w policji są potrzebni zarówno pracownicy mundurowi, jak i cywilni (informatycy, tłumacze, chemicy). Spotkania organizowane były przez pedagog szkolną – Ewę Ryfę, w ramach doradztwa zawodowego we współpracy szkoły z Komendą Powiatową Policji w Łowiczu.