Ekologiczny Ekonomik

25 marca 2022 r. uczniowie kl. 3 T-Ap i kl. 3 T-Bp wraz z wychowawcami – p. Bożeną Sztelą-Ziółkowską i p. Błażejem Kurasem uczestniczyli w akcji sprzątania lasku miejskiego w Łowiczu.

Akcja ta jest częścią projektu; „Leśna szkoła z klimatem” adresowanego do młodzieży szkolnej, zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Ochrony Środowiska i Lasy Państwowe.

Po spotkaniu z leśniczym, panem Leszkiem Szychowskim, uczniowie otrzymali informacje, które miejsca należy posprzątać. Dostarczono im narzędzia i każda grupa była odpowiedzialna za wyznaczony teren. Po wykonaniu zadań zorganizowano ognisko na wskazanej przez leśniczego polanie. Był też czas na gry integracyjne. Nie była to pierwsza i nie ostatnia impreza tego typu. Kolejna, jaką planujemy, będzie poświęcona ochronie lasu.