Spokojnego nowego roku szkolnego!

Dwa miesiące wakacji już za nami. Dla większości z nas minęły pewnie za szybko. Ale cóż, po odpoczynku przychodzi pora na pracę. Nowy rok szkolny to na pewno czas wytężonego wysiłku, zwłaszcza dla maturzystów, ale też okazja do spotkań z przyjaciółmi i kolegami ze szkolnej ławy. Dla uczniów klas pierwszych to z pewnością nowe wyzwania, ale też szansa na nowe ciekawe doświadczenia. U nas rok szkolny zapoczątkowała uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a sukcesów w nauce życzyli dyrektor szkoły – pani Małgorzata Zielińska oraz Starosta Łowicki – pan Marcin Kosiorek.

1 września to również data ważna dla Polaków – rocznica wybuchu II wojny światowej. O dramatycznych wydarzeniach tego mrocznego czasu przypomniała nam część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 2 LO-A i 2 LO-B wraz z wychowawcami.

Także podczas wakacji nauczyciele i uczniowie z pocztem sztandarowym obecni byli na uroczystościach zorganizowanych w naszym mieście, związanych z obchodami wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia – cmentarz katedralny), Bitwy Warszawskiej (15 sierpnia – pod pomnikiem Piłsudskiego na ul. Podrzecznej) oraz wybuchu II wojny światowej (1 września – cmentarz wojskowy przy ul. Listopadowej).

W nowym roku szkolnym życzymy Wam, drodzy Uczniowie, aby wysiłek włożony w naukę przyniósł Wam dużo satysfakcji.
Powodzenia.