Konopnicka i Reymont w Ekonomiku

9 listopada 2022 r. w murach naszej szkoły pojawili się bardzo ciekawi ludzie. Na zaproszenie p. Sylwii Głowackiej i p. Anny Słomskiej odwiedzili nas p. Katarzyna Tracz i p. Zdzisław Kryściak należący do Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej, działającego przy Oddziale PTTK w Łowiczu. W ramach projektu „Literackie wędrowanie z Konopnicką i Reymontem po Ziemi Łódzkiej” zaprezentowali biografie, twórczość oraz powiązania Marii Konopnickiej i Władysława Stanisława Reymonta z naszym regionem. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu przewodników turystycznych. Na koniec dyrektor szkoły, p. Małgorzata Zielińska, w imieniu społeczności szkolnej podziękowała prelegentom za szerzenie wiedzy na temat literatury, ale również za to, że w niezwykły sposób zachęcają do poznawania naszej Ziemi Łowickiej.