Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”

Społeczność Ekonomika odpowiedziała na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki i włączyła się do akcji „Szkoła Pamięta”, której celem jest „zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy związani byli z historią danego miejsca, regionu, społeczności”.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie wraz z opiekunami:
– wzięli udział w spacerze z przewodnikiem PTTK Oddział w Łowiczu, w czasie którego odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali związaną z nimi historię,
– zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, a także odwiedzili i uporządkowali mogiły znajdujące się na cmentarzu prawosławnym przy u. Listopadowej,
– poszerzyli swoją wiedzę na temat ważnych postaci związanych z ziemią łowicką poprzez zwiedzanie działu historycznego Muzeum w Łowiczu.

Dzięki takim działaniom młodzi ludzie stają się bardziej wrażliwi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej małej ojczyzny.

#SzkołaPamięta