Handlowcy w łowickich sklepach

28 października uczniowie klasy 2 T-C (grupa handlowców) udali się do łowickich sklepów w celu poznania metod sprzedaży.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w sklepach z tradycyjnymi oraz nowoczesnymi formami sprzedaży. Odwiedzili okoliczne sklepy osiedlowe, gdzie porozmawiali ze sprzedawcami, którzy opowiedzieli im o swojej codziennej pracy. Następnie udali się do sklepów z nowoczesnymi formami sprzedaży takimi jak samoobsługa (Kaufland) czy preselekcja (CCC, Takko, Kik, 4F). W trakcie wizyty w Media Expert handlowcy poznali zasady sprzedaży ratalnej oferowanej podczas zakupów sprzętu RTV i AGD. Przy pobliskim paczkomacie porozmawiali o handlu internetowym, a w holu szkoły o sprzedaży z automatu.

Uczniowie dzięki wizycie w sklepach zobaczyli, jak w praktyce wygląda praca sprzedawcy, w jaki sposób aranżuje się wnętrza w różnych typach sklepów oraz jak przebiega sam proces sprzedaży.