Uczennice Ekonomika zdobyły I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie „Geniallne Miejsca”

8 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi ogłoszono wyników konkursu „Geniallne Miejsca”, którego organizatorem było Polskie Towarzystwo Informatyczne, Sekcja Informatyki Szkolnej.

Konkurs polegał na zespołowym przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości lub okolicy, gdzie znajduje się szkoła, do której uczęszczają uczniowie. Zgodnie z założeniami regulaminu Wiktoria Florczak i Klaudia Sękowiak, uczennice klasy pierwszej technikum w ZSP nr 4, przygotowały grę edukacyjną na temat historii i walorów etnograficznych Łowicza i Ziemi Łowickiej.

Praca zatytułowana „Palcem po mapie”, która powstała w ramach działań biblioteki szkolnej pod kierunkiem pani Anny Słomskiej, zyskała uznanie jury i zdobyła 1 miejsce w województwie.

Autorki pracy, wraz z opiekunką, zaproszone zostały na finał ogólnopolski do Warszawy. Przygotowana przez zespół gra będzie wykorzystywana na zajęciach edukacyjnych w szkole.