29 września – dzień pełen wrażeń!

Wiele się działo w naszej szkole w ostatni piątek, gdyż pod hasłem „Mam pasję” odbyły się ciekawe wydarzenia.

29 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji męska część społeczności szkolnej miała przyjemność spotkać się z Michałem Milbrantem – sportowcem uprawiającym biegi OCR i pięciokrotnym uczestnikiem Ninja Warrior Polska. Opowiadał on o swoich pasjach związanych ze sportem, o biegach przeszkodowych, chodzeniu boso po górach i morsowaniu. Promując zdrowy styl życia przestrzegał m.in. przed używkami typu alkohol, papierosy, energetyki, które negatywnie wpływają zarówno na zdrowie fizyczne, jak i na naszą psychikę i samopoczucie.
W wolnej chwili uczniowie i nauczyciele odwiedzali kawiarenkę szkolną, w której można było kupić słodkości przygotowane przez klasy pierwsze.

29 września to także Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Aby uczcić oba te święta przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z Sercem”.

Główne cele naszego działania to głośne czytanie utworów, w których autorzy podejmują tematykę serca. Serca pojmowanego na różnych płaszczyznach – jako organu, który decyduje o naszym zdrowiu i naszej kondycji fizycznej, ale i o sercu będącym symbolem szeroko pojętej miłości.

Celem akcji „Czytamy z Sercem” jest również przeciwdziałanie chorobom układu sercowo-naczyniowego, ponieważ głośne czytanie dotlenia i poprawia krążenie, zmniejsza stres, rozluźnia mięśnie, stymuluje mózg, poprawia koncentrację.

W ramach tej samej akcji odbył się też ulicami naszego miasta „Spacer Serc”, podczas którego uczestnicy z transparentami promującymi czytelnictwo wręczali przechodniom przygotowane przez organizatorów i siebie materiały edukacyjne (serduszka z cytatami i wierszami o sercu oraz zakładki do książek z informacjami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej).