Cukrzyca bez tajemnic

W dniu 8 grudnia, z inicjatywy Starosty Łowickiego, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z panią Renatą Urbanek, edukatorką do spraw diabetologii, współtwórczynią i członkinią zarządu Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, od ponad 20 lat zajmującą się edukacją diabetologiczną pacjentów i ich rodzin. Tematem prelekcji było zdrowe odżywianie, ogólna wiedza o cukrzycy oraz znaczenie aktywności fizycznej i zapobieganie cukrzycy typu drugiego.

Warto pamiętać, że listopad jest miesiącem walki z cukrzycą, która przez WHO uznana została za pierwszą niezakaźną chorobę cywilizacyjną, prawie epidemię XXI w. Dlatego warto o niej mówić, warto wiedzieć, jak z nią żyć i jak jej zapobiegać.