Kultura brytyjska nie jest jej obca

Maja Ziółkowska, uczennica klasy humanistycznej z rozszerzonym językiem angielskim liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, zajęła pierwsze miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Organizatorem konkursowych zmagań jest I LO im. Józefa Chełmońskiego.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test dotyczący kultury i zwyczajów świątecznych Wielkiej Brytanii. Kolejny etap polegał na przedstawieniu przygotowanej wcześniej prezentacji multimedialnej. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem merytorycznym, tym bardziej cieszy zwycięstwo Mai, reprezentującej łowicki Ekonomik. O swoim sukcesie zdobywczyni pierwszego miejsca mówi skromnie: „Było to dla mnie nowe doświadczenie, pozwalające sprawdzić i wzbogacić moją wiedzę językową. Mam świadomość, że znajomość kultury danego kraju jest niezbędnym elementem w nauce języka”.