Warsztaty z edukacji żywieniowej

Dzięki inicjatywie wychowawczyni Pauliny Wiosetek-Kraszewskiej, uczniowie klasy 2 T-B 31 marca 2023 r. wzięli udział w zajęciach z edukacji żywieniowej przygotowanych przez kierunek Dietetyka Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach.

Zajęcia dotyczyły zasad prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Sposób żywienia młodzieży zawiera wiele błędów, do których należą: nieregularne spożywanie posiłków, nadmierna konsumpcja słodyczy, słonych przekąsek, żywności wysokoprzetworzonej, żywności typu fast-food oraz napojów słodzonych i energetyzujących. W diecie nastolatków obserwuje się również niedostateczną podaż warzyw i owoców oraz nabiału.

Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z profesjonalnego, uczelnianego analizatora składu ciała, za pomocą którego mogli sprawdzić m.in. zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej czy wody w organizmie.

Uczestnicy zajęć dotyczących zdrowego odżywiania otrzymali podziękowania za udział oraz uczelniane gadżety.