Barok na dotyk

W czwartkowy poranek 4 października uczniowie klasy 2 T-B wraz z wychowawczynią Marzeną Tomaszewską uczestniczyli w nietypowej lekcji języka polskiego. Zamiast kroki swe skierować do szkoły, wszyscy udali się do miejscowego Muzeum, by tam w pięknej sali barokowej – kaplicy pod wezwaniem św. Karola Boromeusza wysłuchać wykładu poświęconego sztuce europejskiego i polskiego baroku. Pracownik działu naukowego placówki pani Anna Kośmider przybliżyła realia ówczesnej epoki ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa, architektury, rzeźby i sztuki użytkowej. Młodzież mogła między innymi podziwiać znajdujące się na sklepieniu kaplicy freski Michała Anioła Palloniego oraz portrety trumienne mieszczan łowickich przełomu XVII i XVIII wieku.