Sukcesy uczniów naszej szkoły w konkursach z języka niemieckiego

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku konkursach z języka niemieckiego. 29 października 2018 r. miała miejsce V jesienna edycja konkursu „Weltsprachen Abitur” zorganizowanego przez Wydawnictwo Synapsa. W rywalizacji brało udział 5 uczennic – Anna Majewska i Jagoda Płatek z klasy 2 LO-A, Patrycja Zwolińska i Zuzanna Knera z klasy 3 LO-A i Małgorzata Mostowska z klasy 3 LO-B.

9 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole I etap 42 Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym wzięła udział uczennica klasy 3 LO-B Małgorzata Mostowska i zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych, które odbyły się 11 stycznia 2019 r.

W dniu 07.12.2018 r. uczniowie uczestniczyli w V edycji konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Przygotowany w formie dwujęzycznej test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku szkolnym pytania testu konkursowego dotyczyły wiadomości o Austrii. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 6 trzyosobowych zespołów. Najlepszy wynik uzyskała grupa uczennic klasy 2 LO-A w składzie Anna Majewska, Gabriela Frątczak i Weronika Szeląg i zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu (regionalnego), który odbędzie się w dniu 08.03.2019 r. Życzymy powodzenia!

Zainteresowanie uczniów wzbudził również Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”, którego pierwszy etap odbył się w dniu 14.12.2018 r. Brało w nim udział 6 uczennic – Małgorzata Mostowska z klasy 3 LO-B, Patrycja Zwolińska, Zuzanna Knera i Anna Skierska z klasy 3 LO-A, Aleksandra Miziołek z klasy 2 T-A i Anna Majewska z klasy 2 LO-A. Czekamy na informację od organizatora, kto zakwalifikował się do drugiego etapu tego konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.