Moda szkolna – „uczeń z klasą”

W naszej szkole odbyła się prezentacja „mody szkolnej”. Celem tej akcji było przypomnienie uczniom statutu szkoły dotyczącego obowiązującego stroju szkolnego. Chodziło o to, aby pokazać jak można wyglądać fajnie, ładnie, przestrzegając przy tym przyjętych zasad ubierania się do szkoły. Do tej akcji zgłosiło się wielu uczniów. Podzieliliśmy się na grupy. Jedni przygotowali prezentację o fryzurach szkolnych: Natalia Cieślak, Sandra Malińska, Małgosia Organiściak, drudzy o makijażu i zasadach dbania o cerę: Agata Wojda, Natalia Okraska i Monika Czapnik. Jeszcze inni przygotowali stroje do pokazu. Okazało się, że mamy także młodzież, która świetnie odnalazła się w modelingu prezentując stroje codzienne oraz galowe. Prezenterami strojów byli: Weronika Legat, Krzysztof Burzyński, Michał Perzyna, Kacper Miazek, Andżelika Witczak, Dominika Nawrocka. Stroje do prezentacji przygotowały: Dominika Pilich, Michalina Pilich, Dominika Charążka, Patrycja Tomaszkiewicz, Weronika Skrzeczkowska i Wiktoria Grzelak. Skorzystaliśmy także ze zdolności plastycznych naszych uczennic –

Kornelii Kostrzewskiej, Igi Cywińskiej i Martyny Lewandowskiej – które przygotowały projekty rysunkowe propozycji strojów szkolnych. Wszystko odbyło się na holu I piętra szkoły w dwóch turach. Muzyka galowa, piękne modelki i modele spacerujący po schodach a wreszcie świetni prowadzący Bartek Wiśniewski i Maciek Dąbrowski – wszystko to sprawiło, że przez chwilę poczuliśmy się jak na wielkiej gali mody… . Dziękuję uczniom za udział w tej akcji – współpraca z Wami jest nie tylko pracą ale też frajdą.

Jolanta Karczewska