I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

W dniu 3 czerwca 2019 roku odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego. Konkurs został zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łowiczu pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łowiczu. W rywalizacji uczestniczyły 3 uczennice naszej szkoły – Małgorzata Mostowska z klasy 3 LO-B, Anna Majewska i Weronika Szeląg z klasy 2 LO-A. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu pisemnego obejmującego rozumienie tekstu czytanego, leksykę i gramatykę, reagowanie w określonej sytuacji oraz pytania z zakresu kulturoznawstwa, geografii i życia politycznego krajów obszaru niemieckojęzycznego. Pierwsze miejsce w IX Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego zajęła absolwentka naszej szkoły – Małgorzata Mostowska. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.