I miejsce uczennicy Ekonomika w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

Uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu Weronika Zabost z klasy 4 LO‑A zwyciężyła w XIV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Łowickiego. Konkurs zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu pod patronatem Starosty Łowickiego odbył się 12 kwietnia 2024 r. Zadaniem uczestników rywalizacji było rozwiązanie w ciągu 60 minut testu składającego się z pięciu części – rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, leksyka i gramatyka oraz reagowanie w określonej sytuacji. Weronika wykazała się dużą wiedzą z zakresu języka niemieckiego i odniosła ogromny sukces zajmując pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym. Jak sama twierdzi język niemiecki stał się jej pasją, chętnie poświęca czas na naukę, a wygrana w konkursie dodatkowo zmotywowała ją do pogłębiania wiedzy.

Gratulujemy Weronice osiągniętego wyniku, życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym.