Wizyta grupy przyrodniczej w arboretum w Rogowie

Dnia 4 czerwca 2019 r. grupa przyrodnicza z klasy 2 LO-B gościła w arboretum w Rogowie. Arboretum to ogród dendrologiczny, miejsce, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy oraz prowadzi się nad nimi badania. Po tym obiekcie oprowadzała nas przewodniczka, która spacerując wzdłuż leśnych alejek pokazywała nam ciekawe okazy drzew i krzewów z różnych zakątków świata – głównie z Europy, Azji i Ameryki. Opowiadała o ich praktycznym zastosowaniu w ogrodnictwie i medycynie. Osobliwością były kwitnące różaneczniki, azalie, magnolie, klony palmowe o fantazyjnych kształtach i barwach. W arboretum obejrzeliśmy również ogród skalny z chronionymi gatunkami roślin występujących na terenach górskich.

W Rogowie odwiedziliśmy Muzeum Lasu i Drewna. Obejrzeliśmy wystawy poświęcone faunie i florze polskich lasów. Zwróciliśmy uwagę na bogate kolekcje nietoperzy, zbiór poroży, ekspozycje szyszek i próbek drewna. Wycieczka była ciekawą lekcją w terenie, posłużyła do rozwijania zainteresowań biologicznych.

Opiekunem wyjazdu była Anna Tyszkowska-Kurek.