Zabłądziłem w labiryncie… czyli o wojażach Ekonomika

W dniach 29-31 maja 2019 r. klasy 1 LO-B i 1 T-B uczestniczyły w wycieczce krajoznawczej, której trasa obejmowała trzy atrakcyjne zakątki: Wrocław, Pragę i Kotlinę Kłodzką. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Wrocław, który jest największym miastem Dolnego Śląska, ośrodkiem biznesu i Europejską Stolicą Kultury. Przewodnik pokazał nam Ostrów Tumski – najstarszą dzielnicę miasta. Później udaliśmy się na Starówkę, gdzie zlokalizowany jest Rynek Główny z malowniczymi kamieniczkami, Plac Solny, Uniwersytet Wrocławski. Miasto to kojarzyć nam się będzie z ogromną ilością mostów oraz wesołymi krasnoludkami, które można tu spotkać na każdym kroku. Dopiero wieczorem dotarliśmy do miejsca noclegowego w Zieleńcu, który znany jest ze sportów zimowych.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Pragę – stolicę Czech. Zachowało się w niej wiele zabytków, a samo centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, zobaczyliśmy Hradczany, Most Karola, dzielnicę Mala Strana, Plac Waclawa. Spacer po Pradze był dla nas wyczerpujący, ale wrażenia były nie do opisania.

Ostatni dzień wycieczki to wędrówka po szlakach Parku Narodowego Gór Stołowych. Osobliwością tego regionu są Błędne Skały- zespół bloków skalnych tworzących malownicze labirynty. Przeciskaliśmy się przez nie , ale czasem były tak wąskie, że niejednokrotnie trzeba było „wciągać brzuchy”. Dla młodzieży był to czas relaksu, nawiązywania przyjaźni i niezapomnianych chwil. Opiekunami wycieczki byli: Anna Tyszkowska-Kurek, Krystyna Ceglińska i Sylwester Ciesielski.