W poszukiwaniu tajemniczego skarbu

W sobotę 28 września br. uczennice naszej szkoły brały udział w grze miejskiej „Tropem tajemniczego skarbu”. Międzyszkolna rywalizacja zorganizowana została przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego. Podstawowym elementem gry był tym razem smartfon z aplikacją Action Track i dostępem do internetu. Zadaniem drużyn polegało na przejściu wyznaczonej trasy i rozwiązywaniu poleceń, które były uzupełniane bogatymi informacjami z przeszłości dalszej i bliższej naszego miasta. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymywali punkty. Liczyła się wiedza, kojarzenie faktów, praca zespołowa, szybkość i orientacja w terenie. Tajemniczym skarbem okazała się książka ze zbiorów PBP w Łowiczu, Łowicz: wiadomości historyczne z dodaniem innych szczegółów Władysława Tarczyńskiego. Nasze uczennice: Wiktoria Dymek, Joasia Mitręga, Agata Szymańska i Julia Resatogullari zajęły III miejsce. Myślę, że ciekawa formuła zabawy spodobała się dziewczynom i przeniosą ją (oczywiście w innym temacie) na teren szkoły.
Grę zorganizowano z okazji 100-lecia województwa łódzkiego.