Pamiętamy…

1 marca 1938 r. zmarł w Warszawie Władysław Grabski, dwukrotny premier w II Rzeczypospolitej, minister skarbu, autor reformy walutowej wprowadzającej polskiego złotego, profesor SGH, urodzony w pobliskim Borowie. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 nie mogła zapomnieć o 82. rocznicy śmierci swojego Patrona. Dlatego też w poniedziałek rano p. dyrektor Małgorzata Zielińska wraz z Samorządem Uczniowskim złożyli kwiaty pod pomnikiem znajdującym się przy szkole. Z tej okazji warto przypomnieć losy pomnika „ojca polskiej złotówki”, który uroczyście odsłonięty został na Starym Rynku w 1994 r., następnie przeniesiony na pasaż Grabskiego, a od 2011 r. znalazł swoje miejsce przy szkole kształcącej m.in. przyszłych ekonomistów.