Z wizytą w stolicy

5 kwietnia klasa 2 LO-B z łowickiego Ekonomika wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Warszawy. W programie zaplanowano wizytę na ,,Niewidzialnej Wystawie”, odwiedzenie grobu patrona szkoły Władysława Grabskiego na warszawskich Powązkach oraz zajęcia integracyjne na bazie rywalizacji sportowej w parku rozrywki TEPfactor.

Pierwszy punkt programu, czyli ,,Niewidzialna Wystawa” to przedsięwzięcie, które ma celu ukazanie świata z perspektywy osób niewidomych. To niesamowita podróż, która wyostrza zmysły słuchu i węchu oraz równowagi, aby móc poradzić sobie w ciemności. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda codzienne życie osób pozbawionych wzroku. Przewodnikami po wystawie są osoby niewidome, co dodatkowo wzmacnia odczucia i wrażenia zwiedzających. Ta interaktywna wystawa to godny polecenia punkt na mapie Warszawy.

Następną atrakcją był labirynt pokoi w parku rozrywki TEPfactor. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w zespołach 5-6 osobowych z wyjątkowo zagadkowymi zadaniami opartymi na logice, sprycie, sile i zwinności. Uczestnicy poruszali się po 25 specjalnie wyposażonych i przygotowanych pokojach, aby wykonywać zadania na czas. Każde zadanie można było wykonać na trzech poziomach trudności, a zaliczenie zadania premiowane było punktami. Rywalizacja ta wywołała ogromne emocje i wyzwoliła w uczestnikach ducha walki! Dzięki współpracy i burzy mózgów udało się wynaleźć patenty na pokonanie najbardziej skomplikowanych wyzwań. Szczegółów nie zdradzamy! TEPfactor to miejsce dla poszukiwaczy dobrej zabawy i przygód!

Ostatnim punktem wyprawy było odwiedzenie grobu rodziny Grabskich na Powązkach, gdzie spoczywa patron naszej szkoły Władysław Grabski. To postać wybitna i wpływowa dla dziejów Polski w kontekście zarówno historycznym, jak i gospodarczym. Władysław Grabski dwukrotnie sprawował bowiem funkcję premiera II Rzeczypospolitej oraz był autorem reformy walutowej. Jako wychowankowie szkoły jego imienia oddaliśmy mu hołd składając w symbolicznym geście kwiaty i zapalając znicz.

Uczniowie zakończyli wycieczkę z wieloma pozytywnymi odczuciami i nadziejami na kolejną, ciekawą wyprawę.

Poniżej fotorelacja z tego wyjazdu.