40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

13 grudnia 2021 przypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Stan wojenny to w najnowszej historii naszego kraju wydarzenie niezwykle bolesne.

W naszej szkole tegoroczne obchody rocznicy stanu wojennego były realizowane w kilku formach. Młodzież z klasy 2 T-A i 2 T-B przygotowała okolicznościową wystawę i prezentację multimedialną upamiętniającą wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Prezentacja została udostępniona wszystkim nauczycielom w celu przeprowadzenia zajęć tematycznych z wychowawcą.

Dyrektor szkoły, Małgorzata Zielińska, wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejsko- powiatowych obchodach 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Społeczność szkolna uczestniczy również w ogólnopolskiej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności”, której celem przewodnim jest uczczenie pamięci poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, a także zapomnianych i zmarłych z powodu braku opieki medycznej. Cześć Ich pamięci!

W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/