Etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS

We wtorek, 7 marca 2023 r. reprezentanci naszej szkoły – Agata Szymańska i Martyna Zacharska z kl. 4 T-Ap oraz Bartosz Podkoński z kl. 4 T-Ag uczestniczyli w wojewódzkim etapie olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez ZUS. Wydarzenie miało miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim.

Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń i zdobyć cenne nagrody, wśród których największe znaczenie mają preferencyjne warunki przyjęcia na wybrane uczelnie.

Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych jest zwieńczeniem udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”, organizowanym w szkołach ponadpodstawowych. W ramach lekcji, uczniowie usystematyzowali wiedzę na temat istoty ubezpieczeń, świadczeń, jakie przysługują osobom ubezpieczonym, dowiedzieli się, jak założyć własną firmę i jak komunikować się z ZUS przy pomocy Platformy Ubezpieczeń Społecznych.

Uczniowie naszej szkoły, przygotowując się do olimpiady poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu zasad rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz rozwinęli swoje zawodowe zainteresowania.

Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników!