„Do Betlejem nie jest tak daleko…”

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, magiczny, pełen uroku, miłości, życzliwości, pojednania i wzajemnego szacunku. Pomimo niepogody, a niekiedy nawet mrozu, Boże Narodzenie to najpiękniejsze dni w roku, przeżywane w gronie najbliższej rodziny, w atmosferze wigilijnej wieczerzy i w duchu tradycji śpiewania pięknych kolęd o narodzeniu Pańskim. Ten magiczny czas sprzyja też refleksji nad najważniejszymi, zwłaszcza duchowymi, potrzebami człowieka. Zachętą do podjęcia tych przemyśleń były z pewnością wystawione 21 grudnia 2023 i 3 stycznia 2024 (podczas zebrania z rodzicami) jasełka bożonarodzeniowe pt. „Do Betlejem nie jest tak daleko…”.

Przedstawienie poruszało problemy samotności i konfliktów międzypokoleniowych nieobcych wielu rodzinom, ale też pokazywało drogę wyjścia z tych trudnych sytuacji dzięki zwykłej rozmowie i otwarciu się na drugiego człowieka. Często okazją, motywem i źródłem siły, aby otworzyć się na problemy, pragnienia i potrzeby innych jest właśnie ten niezwykły klimat towarzyszący świętowaniu wydarzenia Bożego Narodzenia.

Wydaje się, że udział w przygotowaniu i przedstawieniu tegorocznych jasełek był także niezapomnianym przeżyciem dla występujących w nich aktorów, recytatorów poezji największych polskich poetów oraz członków zespołu muzycznego. Może widzieliśmy tu przyszłe gwiazdy teatru i estrady? Dziękujemy za poruszające przedstawienie i życzymy wielu sukcesów. 😉