Agata Dziąk z klasy 3 T-B zajęła III miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Wiedzy o Podatkach

15 marca odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Podatkach. Uczniowie z klasy III Technikum Ekonomicznego: Agata Dziąk, Oskar Felczyński, Aleksandra Skoneczna, Patrycja Marszałek, Natalia Opasińska wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursu. Do tego etapu przystąpiło ponad 80 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa Łódzkiego.

Agata Dziąk zajęła III miejsce w województwie łódzkim tym samym będzie brała udział w finale konkursu w etapie ogólnopolskim. Ten etap odbędzie się 13 kwietnia w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Tematem przewodnim Konkursu jest znajomość ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Ale oprócz tego trzeba się wykazać znajomością ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, podatku VAT, podatku od spadków i darowizn, od czynności cywilno prawnych, podatków i opłat o charakterze lokalnym, ustawy o doradztwie podatkowym oraz ustawy o etyce w zawodzie doradcy podatkowego.