II i III miejsce dla Małgorzaty Mostowskiej w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego oraz Wiedzy o Austrii

W dniu 18 kwietnia 2018 r. miała miejsce kolejna edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego. Drugą częścią tegoż konkursu był Powiatowy Konkurs Wiedzy o Austrii. Uczestnicy rozwiązywali najpierw test pisemny składający się z czterech części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, leksyka i gramatyka oraz reagowanie w określonej sytuacji. Po zakończeniu pierwszej części konkursu uczestnicy przystąpili do rozwiązania pisemnego testu dotyczącego ogólnej wiedzy o Austrii, jej kulturze, sztuce i obyczajach. W rywalizacji wzięły udział 3 uczennice naszej szkoły: Anna Skierska z klasy 2 LO-A, Małgorzata Mostowska z klasy 2 LO-B oraz Aleksandra Miziołek z klasy 1 T-A. Obydwie części konkursu były punktowane oddzielnie. Małgorzata Mostowska zajęła II miejsce w pierwszej części konkursu i III miejsce w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat Austrii. Gratulujemy sukcesu i życzymy wspaniałych wyników w kolejnych edycjach konkursu.