Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 28 maja 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschlandlandeskunde”. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Każda z klas wytypowała trzyosobowy zespół, który brał udział w rywalizacji.

Drużyny odpowiadały na pytania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat Niemiec. Liczyły się również umiejętności taktyczne, ponieważ uczestnicy wybierali pytania z puli za jeden, dwa lub trzy punkty (w zależności od stopnia trudności) i udzielali na nie odpowiedzi. I miejsce w rywalizacji zajęła reprezentacja klasy 1 T-A w składzie – Aleksandra Miziołek, Natalia Banasiewicz i Kamil Kołaczyński, na drugiej pozycji uplasowali się przedstawiciele klasy 1 T-B – Weronika Bieguszewska, Dorota Muras i Michał Więcek, a trzecie miejsce, po dogrywce, zajął zespół z klasy 1 T-D – Łukasz Płuska, Mateusz Kardas i Michał Gejo. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, które zostaną im wręczone na zakończenie roku szkolnego.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej nauce języka niemieckiego.